KONTAKT O NAS
Organizacja
Imprez
Zespół
Kwaśnica
Bavarian
Band
Nauka gry
na
instrumentach
Kwaśnica
Band
zespół bawarski
Zespół bawarski Kwaśnica Bavarian Band. Jest to zespół muzyczny grający muzykę w stylu bawarskim. Nie jest to zespół pochodzący z Bawarii, albowiem muzycy grający w tym zespole są Polakami mieszkającymi na Śląsku. Zespół występuje jednak w oryginalnych bawarskich strojach, oraz posiada instrumentarium charakterystyczne dla muzyki bawarskiej.                                                                                                                                              Muzyka bawarska. Twórczość artystyczna tego zespołu oparta jest na folklorze południowych Niemiec, czyli Bawarii. Teksty niemieckie są tłumaczone na język polski, ale wokaliści śpiewają też w oryginalnym bawarskim dialekcie. Zespół posiada także własne kompozycje w stylu bawarskim. To wszystko sprawia, że można o zespole Kwaśnica Bavarian Band powiedzieć, że jest zespołem bawarskim.                                   Kwaśnica Bavarian Band to zespół na Oktoberfest. Kwaśnica Bavarian Band to kapela na imprezy związane z piwem takie jak : Beerfest, Piwowarnia, Karczma Piwna, Gwarki Górnicze, Festyn, Biesiada, Święto piwa, Święto golonki, Dożynki itp. Zespół wznosi stylowe piwne toasty, prowadzący opowiada dowcipy o tematyce piwnej,  przeprowadza też charakterystyczne konkursy w stylu bawarskim np. konkurs jodłowania lub dyrygowania orkiestrą, a także konkursy związane z piwem  np. konkurs picia piwa lub podnoszenia beczki piwnej.
Zespół ten przez wiele lat występował w Niemczech grając muzykę bawarską i dobrze poznał charakter oraz klimat imprez w stylu oktoberfest. Wiedzę i doświadczenie zdobyte za granicą wykorzystuje teraz na rynku polskim.
Kwaśnica Bavarian Band to zespół na dożynki. Kwaśnica Bavarian Band to zespół na festyn. Kwaśnica Bavarian Band to zespół na gwarki piwne. Kapela bawarska Kwaśnica Bavarian Band to dobry wybór na biesiadę piwną. Jak wyglądają takie biesiady można zobaczyć pod adresem :  https://www.youtube.com/watch?v=ivRGGr9l1-8 oraz  https://www.facebook.com/Kwa%C5%9Bnica-Bavarian-Band-104119158998200/